PLÁNUJETE KUPOVAŤ NEHNUTEĽNOSŤ?

V zahraničí je to bežné, že v prípade kúpy nehnuteľnosti využíva veľká časť kupujúcich realitného makléra. No na Slovensku je zaužívaný zvyk, že realitného makléra si najíma výhradne predávajúci. Čím sa kupujúci v podstate dostáva do situácie, kedy sú jeho záujmy pre makléra predávajúceho až na konci rebríčka a nemá mu kto kvalifikovane poradiť, či daná nehnuteľnosť je naozaj v takom stave, ako prezentuje maklér predávajúceho, prípadne samotný predávajúci. Preto je maximálne vhodné sa pri životnej investícii, akou bývanie je, vedieť dobre rozhodnúť a poradiť s profesionálom zastupujúcim Vaše záujmy. A v čom Vám pri kúpe vieme pomôcť my?
Realitná Únia
lokalita

1. Reporting a aktívny prieskum

Základom je špecifikácia ponuky, akú kupujúci hľadá. Spravíme analýzu vyhovujúcich lokalít a stanovíme stratégiu, aké typy nehnuteľností budeme denne monitorovať a aktívne vyhľadávať či už v inzercii alebo v iných RK so spolupracujúcimi maklérmi. Kupujúcemu posielame okamžite každú vyhovujúcu ponuku, prípadne možné alternatívne riešenia.

makler

2. Obhliadky s osobným maklérom

Obhliadky vyhovujúcich ponúk môže maklér vykonávať s kupujúcim, ale aj bez neho – ak je napríklad v zahraničí, alebo nemá bydlisko v lokalite, kde plánuje investovať do nehnuteľnosti. Výhodou je, že maklér vie presne zo svojej praxe, na čo presne sa má pýtať, aké informácie sú dôležité, overiť reálny stav ponuky ako právny tak aj technický.

panorama

3. 360° video prehliadky

Ak sa kupujúci nemôže dostaviť na samotné obhliadky, náš maklér disponuje technickým zabezpečením, ktorým pripraví kupujúcemu virtuálnu 360° videoprehliadku – teda nie statické fotky, ale reálne 360° video, kde sa kupujúci môže vďaka maklérovi reálne myškou obzerať dookola po miestnostiach, kadiaľ maklér práve prechádza kamerou.

zoznam

4. Nestranné vyhodnotenie ponuky

Ku každej zrealizovanej obhliadke maklérom dostáva kupujúci sumár – nestranne poukáže na plusy a mínusy nehnuteľnosti. Vyhodnotí funkčný a právny stav nehnuteľnosti. Samozrejme vyhodnotí adekvátnosť predajnej ceny a pokúsi sa vyjednať čo najlepšiu reálnu trhovú cenu v prípade definitívneho záujmu kupujúceho o danú nehnuteľnosť.

hodnota

5. Financovanie

Pomôžeme kupujúcemu s financovaním. Vďaka spolupráci s finančnými expertmi na hypotéky, môže kupujúci získať oveľa výhodnejší úverový balíček, ako by mu poskytla jeho banka.

dokument

6. Právna ochrana

Poskytujeme služby autorizovaného advokáta pre vypracovanie zmluvy a komunikáciu s katastrom, takže skontrolujeme priebeh celého realitného obchodu až po odovzdanie bytu kupujúcemu.